Pompe à chaleur 4 tubes 105 kW – Chauffage & Refroidissement Simultanés – Modèle AEH4P/105 Näytä suurempana
4-Putkinen Lämpöpumppu 105 kW – Samanaikainen Lämmitys ja Jäähdytys – Malli AEH4P/105
AEH4P/105
New product
4-Putkinen Lämpöpumppu AEH4P/105
  • 105 kW jäähdytysteho
  • 129 kW lämmitysteho
  • Samanaikainen lämmitys ja jäähdytys
  • Kylmäaine R32
  • Ihanteellinen hotelleihin, toimistoihin ja sairaaloihin
  • Korkea hyötysuhde
  • Toiminta jopa -20°C asti
Hinta sisältää alv:n ja toimituksen koko Eurooppaan
Tiedot
Hinta sisältää ALV Toimitus sisältyy hintaan
Lisää toiveluetteloon
Hintahälytys!
Tiedot
105 kW jäähdytystehoa LVI-projekteihisi.
✔️ Sertifioitu suorituskyky
  • Nimellinen jäähdytysteho: 105 kW (30 USRT)
  • Nimellinen lämmitysteho: 129 kW (37 USRT)
  • Sähkönkulutus: 50 kW
  • Yhdistetty teho (lämmitys + jäähdytys): 132 kW lämmitys / 105 kW jäähdytys
  • Kylmäaine: R32 – 2 x 12 kg täyttö
  • Kompressorityyppi: Hermeettinen scroll (x2)
✔️ Korkean suorituskyvyn lämmönvaihtimet
  • Kylmävesivaihdin: kuori ja putki – virtaus 18,1 m³/h – DN65 – 50 kPa
  • Lämminvesivaihdin: levylämmönvaihdin – virtaus 22,7 m³/h – DN65 – 55 kPa
✔️ Optimoitu ilmanvaihto
  • Aksiaalipuhaltimet – 2 yksikköä
  • Kokonaistuulettimen ilmavirtaus: 39 900 m³/h
  • Puhaltimien kulutus: 3,6 kW
✔️ Virtalähde ja asennus
  • Syöttöjännite: 3-vaiheinen – 380 V / 50 Hz
  • Suora käynnistys
  • Maksimitehon kulutus: 50 kW
  • Maksimivirta: 153 A
✔️ Mitat ja paino
  • Mitat (P x L x K): 2260 x 1250 x 2375 mm